Prihláste sa ako učiteľ na web stránku a v ľavom menu vyberte Vyučovanie/Plány:

1. V hornej časti zvoľte Triedu a predmet, ktorý chcete zadávať. Ak sa vám nezobrazuje žiadna trieda zrejme nemáte zadané práva na danú triedu. V tom pripade kontaktujte vášho administrátora:

Plán bude pravdepodobne prázdny, môžete doňho pridať témy zo Školského alebo Štátneho vzdelávacieho plánu.

2. Kliknite na tlačidlo ŠVP, zobrazia sa Témy zadefinované v ŠVP (ak boli štátom definované). Zaškrtnite tie, ktoré chcete prebrať a stlačte tlačidlo Uložiť.

Pozn: Jednotlivé celky môžete aj rozbaliť, ak chcete prebrať iba časť celku.

Témy sa následne uložia do Školského plánu.

3. Kliknite na tlačidlo Výber tém. Zobrazia sa všetky témy, ktoré máte v školskom pláne. Pre každú tému môžete zvoliť, v ktorých ročníkoch sa bude preberať:

4. Ak chcete, zadajte koľko hodín chcete téme v danom ročníku venovať. Jednotlivým témam môžete zadať hodiny, program automaticky spočíta sumu pre tematický celok:

Ak chcete, môžete zadať aj hodiny pre celok, stačí ak dvojkliknete na šedom políčku s počtom hodín za celok. Od toho momentu program nebude automaticky spočítavať sumu z tém, ale zoberie Vaše číslo. Opätovným dvojklikom môžete zadať automatické prepočítavanie.

V dolnej časti môžete zadať aj počet hodín za týždeň, program Vám bude automaticky rátať, koľko hodín predmetu v tejto triede ste už pokryli:

Je možné zadať aj obdobie, v ktorom chcete túto tému preberať.

5. Ak tematické celky neboli určené štátom, alebo ak potrebujete, môžete si vlastné celky jednoducho pridať tlačidlom "Nový celok":

6. Vytvorený triedny plán sa kliknutím na 'Vytlačiť plán' vyexportuje do Excelu, kde je možné upraviť predpripravenú tlač podľa vlastných požiadaviek:


Pozn. Poradie tém môžete meniť poťahovaním.

Výhody:
1. Ako sme videli, plán si vytvoríte veľmi ľahko, ak náhodou treba plán upraviť, bezbolestne pridáte nové témy, počty hodín a vytlačíte.

2. Plány môžete zdieľať s ostatnými učiteľmi Vašej školy:
=Ako zdielať tematické plány s kolegami?

3. V pláne je možné označovať, ktoré celky ste prebrali, ako aj reálny počet hodín. Vedenie tak má prehľad, čo už bolo reálne odučené, vy máte podklady pre analýzu.
=Ako označiť prebrané učivo v tematickom pláne

4. K témam si môžete nahrávať prípravy. Či už Vaše prezentácie, pdf, word dokumenty alebo testy vytvorené v elearningu alebo priamo materiály z digitálnej knižnice. Všetky tieto systémy sú prepojené, keď prídete na hodiny, vidíte tému a hneď aj prípravy/použiteľné materiály. Tieto materiály opäť môžete zdieľať s kolegami, pekne rozkategorizované.
=Prípravy na vyučovanie

5. Tematické plány sú prepojené s Elektronickou triednou knihou, nezapisujete preberané učivo, ale môžete jednoducho vybrať z plánu.


Tento článok mi pomohol Tento článok mi pomohol
Tento článok je nepochopiteľný Tento článok je nepochopiteľný
Hľadám niečo iné Hľadám niečo iné

Tento článok bol videný 36955 krát.36955 / 36955
ViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViewsViews

previousarticle Naspäť na hlavnú stránku nextarticle